رزرو وقت

چی بخوریم جوش میزنیم؟

چی بخوریم جوش میزنیم؟

در این مقاله می‌خوانید:

چی بخوریم جوش میزنیم؟ این سوال اکثر ما خانم ها می باشد که بسیار هم حائز اهمیت است، رژیم غذایی شما ارتباط مستقیمی روی پوست شما و جوش زدن دارد. در ادامه مواردی که باعث جوش زدن صورت خواهد شد را به شما معرفی خواهیم کرد تا از این خوراکی ها دوری کنید.

خوراکی‌های تحریک کننده جوش صورت

رژیم غذایی شما بسیار اهمیت دارد ، یک انتخاب نادرست می تواندباعث ایجاد انواع بیماری ها شود. جوش صورت یکی از مشکلاتی است که دلایل مختلفی دارد باعث این موضوع می شود و یکی از این موارد نوع رژیم غذایی شماست. برخی از غذاها ممکن است برای برخی افراد باعث ایجاد جوش‌ها یا تحریک پوست شوند. این غذاها را برای شما لیست کردیم تا از این موضوع تا حد امکان دوری کنید. برخی از این غذاها عبارتند از:

قند و خوراکی های شیرین

مصرف بیش از حد قند، شکلات و غذاهای پر قند می‌تواند سطح قند خون را افزایش داده و باعث افزایش ترشح چربی در پوست شود که می‌تواند به ایجاد جوش‌های پوستی منجر شود. البته مصرف این نوع مواد غذایی باعث ایجاد بسیاری از بیماری ها می شود در کل بهتر است از این غذاهای دارای قند مصنوعی دوری کنید.

غذاهای چرب

غذاهای چرب، چربی‌های اشباع شده و چربی‌های نامناسب می‌توانند التهاب پوست را افزایش داده و باعث تشدید شدن جوش‌های پوستی شوند. مخصوصا جوش های چرب بیشتر به علت غذاهای چرب ایجاد می شوند.

غذاهای آهن دار

برخی از غذاها مانند غذاهای آهن دار می‌توانند در برخی افراد باعث تحریک پوست و ایجاد جوش‌های پوستی شوند.

نشاسته

مصرف بیش از حد نشاسته‌های پروتئینی مانند نان سفید و غذاهای فرآوری شده می‌تواند سطح گلوکز خون را افزایش داده و باعث افزایش ترشح چربی در پوست شود.

البته تاثیر این غذاها بر پوست بستگی به وضعیت سلامتی شما دارد و برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. اگر بعد از مصرف این مواد جوش هایی در صورت خود مشاهده کردید سریعا این مواد غذایی را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

چی بخوریم جوش میزنیم؟

برای از بین بردن جوش چی بخوریم؟

جوش زدن باعث می شود که بافت داخلی و بیرونی پوست شما آسیب ببیند، برای ترمیم هر آسیب پوستی شما به منابع کلاژن ساز نیاز پیدا خواهید کرد، لیستی از مواد غذایی که کلاژن سازی بالایی دارند را برای شما تهیه کردیم:

  • کدو تنبل
  • لیمو ترش تازه
  • کلم
  • پاپایا
  • کینوا
  • گل کلم
  • سیب زمینی شیرین

اگر پوستتان علاوه بر جوش زدن پوسته پوسته می شود، به شما این مقاله را پیشنهاد می کنیم: 

علت پوسته پوسته شدن صورت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *