روتین مراقبت از لب

روتین مراقبت از لب ها ( نکات طلایی برای مراقب از لب)

روتین مراقبت از لب ها چیست؟ برای مراقبت از لب ها چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ پوست لب غدد چربی کمتری دارد به همین دلیل در آب و هوای سرد و خشک دچار آسیب شده و منجر به ترک خوردگی می شود. زیبایی لب در زیبایی چهره نیز تاثیر گذار است. استفاده از روتین مراقبت از لب ها و توجه به نکات مهم، می تواند تا حد زیادی از آسیب های ناشی از اشعه نور خورشید، خشکی و ترک خوردگی پوست لب جلوگیری کند.

در این مقاله از سایت آوا اسکین کر قصد داریم شما را با روتین مراقبت از لب آشنا کرده و به نکات طلایی برای مراقبت از لب ها اشاره کنیم.

روتین مراقبت از لب ها چیست؟

برای نرم و هیدراته نگه داشتن لب‌ها بهتر است از محصولاتی استفاده شود، که حاوی مواد مغذی مانند روغن زیتون و خاصیت نرم کنندگی داشته باشد. حفظ رطوبت و سلامت لب‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. اگر به پوست لب‌هایتان رسیدگی نکنید، ظاهر نرم، صورتی رنگ و برجسته خود را از دست خواهند داد.

نکات طلایی در روتین مراقبت از لب ها

روتین مراقبت از لب

لایه برداری پوست لب

برای داشتن لب های برجسته و شاداب بهتر است قبل از خواب از یک کرم مرطوب کننده بر روی لب های خود استفاده کنید، سپس هنگام صبح با یک دستمال تمیز روی لب را به آرامی پاک کنید. همچنین می توانید از وازلین و پاک کننده های روغنی نیز استفاده کنید. این کار باعث افزایش جریان خون در این قسمت می شود.

 

پاکسازی با اسکراپ لب

برای اسکراپ لب می تواند از مواد مغذی خانگی مانند روغن و عسل به همراه شکر استفاده کنید. اسکراپ به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی خود تاثیر زیادی در حفط رطوبت لب ها دارد.

ماساژ لب ها با روغن

می‌توانید با استفاده از برخی روغن‌های مغذی، هر روز به مدت 5 دقیقه، لب هایتان را ماساژ دهید. این کار باعث بهبود گردش خون و مراقبت از لب‌ها شده و مواد مغذی مورد نیاز آن را تامین می‌کند.

استفاده از ویتامین E

استفاده موضعی از ویتامین E روی لب سبب می‎‌ شود تا لب‌هایی نرم و لطیف داشته باشید و ترک‌های لب، روی زیبایی چهره شما تاثیر منفی نگذارد. از دیگر فواید این ویتامین برای لب می‌توان به برجسته نمودن لب‌ها نیز اشاره کرد. ترک‌های لب عموما بر اثر خشکی زیاد ایجاد می‌شوند که چنانچه گفتیم به کمک ویتامین E می‌توان این مشکل را حل نمود.

پاکسازی آرایش قبل از خواب

خوابیدن همراه با آرایش، برای پوست ضرر دارد و لب ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. حتی اگر در پایان روز هیچ اثری از رژ لب یا محصولات آرایشی دیگر روی لب هایتان دیده نمی شود، پیش از رفتن به رختخواب، با پاک کننده‌ی آرایش، آن ها را تمیز کنید.

درمان خشکی لب

  • برای درمان خشکی لب در روتین مراقب از لب ها، سعی کنید در معرض هوای سرد قرار نگیرید.
  • قبل از خروج از خانه از محصولات مراقبتی پوست لب مانند بالم، کرم آبرسان و وازلین استفاده کنید.
  • برای جلوگیری از خشکی لب، همیشه آب بنوشید.
  • از رژ لب هایی که حاوی سرب هستند، استفاده نکنید.
  • بهتر است برای حفظ شادابی و رفع خشکی پوست لب از رژ لب های حاوی ویتامین E و روغن نارگیل استفاده کنید.

 

دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *