اشتباهات رایج در پاک کردن آرایش

اشتباهات رایج در پاک کردن آرایش چیست؟

اشتباهات رایج در پاک کردن آرایش می تواند باعث مسدود کردن منافذ پوستی و تشدید آکنه های صورت شود. همانطور که می دانید پوست با توجه به عملکرد های متابولیکی در تولید ویتامین D و ذخیره چربی ها نقش مهمی در بدن انسان دارد. آسیب به پوست صورت با عوامل زیادی مانند استرس، بی خوابی و سایر فاکتور های محیطی مانند پاک نکردن آرایش می تواند لایه های محافظتی آن را تضعیف کند. به این منظور در این مقاله از سایت ” آوا اسکین کر” قصد داریم با برخی از اشتباهات رایج در پاک کردن آرایش بیشتر آشنا شویم.

اشتباهات رایج در پاک کردن آرایش

پاک کردن آرایش از پوست صورت یکی از مهم ترین کارها در روتین پوستی است. اگر بدون پاک کردن آرایش بخوابید، این کار باعث آسیب های زیادی در پوست شما می شود. البته این یکی از اشتباهات رایج در مورد پاک کردن آرایش است. استفاده از محصولات مختلف بدون توجه به نوع و نیاز پوستی نیز می تواند منجر به آسیب دیدگی پوست شود. ما در این مطلب برخی از اشتباهات رایج در پاک کردن آرایش را بیان کرده ایم:

انتخاب نامناسب محصول

محصولی که برای پاک کردن آرایش از پوست خود انتخاب می کنید، باید متناسب با نیاز های پوستی شما بوده و آسیب های وارد شده به آن را جبران کند. به عنوان مثال انتخاب آبرسان هایی که از خواص ضد التهابی برخوردار نیستند، می تواند منجر به آسیب های مختلف در فصل تابستان و سوزش پوست شود. به همین دلیل توصیه می شود با توجه به تغییرات آب و هوایی از محصولات متناسب با پوست خود استفاده کنید. در فصل سر نیز استفاده از پاک کننده های اسکرابی و خشن می تواند منجر به خشکی پوست شود. محصولات حاوی آنتی اکسیدان بهترین انتخاب برای فصول سرد هستند.

پاک کردن آرایش با آب داغ

پاک کردن آرایش با آب گرم می تواند آسیب های زیادی را به پوست شما وارد کند و یکی از اشتباهات رایج برای پاک کردن آرایش می شود. آب گرم می تواند منافذ پوستی را باز کرده و باعث ورود انواع میکروب ها و باکتری ها شود. در نتیجه باعث شل شدن و کاهش سفتی پوست می شود.

اشتباهات رایج در پاک کردن آرایش

باقی ماندن مواد آرایشی بر روی صورت

پاک کردن نادرست آرایش به صورت سریع و با عجله یکی دیگر از اشتباهات رایج است. این کار باعث می شود هنوز مقداری از مواد آرایشی بر روی پوست شما باقی بماند. در نهایت منجر باقیمانده مواد آرایشی، منافذ پوست را مسدود کرده و جلوی ترشح چربی‌های طبیعی پوست را می‌گیرد.

استفاده از پاک کننده های معمولی

اگر برای پوست کم آب و دهیدراته خود از پاک کننده های معمولی استفاده کنید؛ ممکن است پوستتان دچار خشکی و زبری بیشتر شود. به همین دلیل توصیه می شود برای این گونه از پوست ها از کرم های مرطوب کننده با خاصیت آبرسانی بالا استفاده کنید. کرم های حاوی رتینول، ویتامین E و هیالورونیک اسید ها می توانند گذینه مناسبی باشند.

نداشتن روتین مراقبتی صحیح

نداشتن روتین مراقبتی صحیح می تواند آسیب های زیادی به پوست شما وارد کند. اگر هر روز آرایش خود را پاک نکنید، ممکن است در مدت کمی آکنه ها و جوش های سر سیاه در آن ایجاد شود. به همین دلیل توصیه می کنیم پاکسازی پوست خود را روزی یکی دو بار انجام دهید.

اشتباهات آرایشی

  • اشتباهات آرایشی شامل
  • انتخاب رنگ اشتباه کرم‌ پودر
  • عدم استفاده از پرایمر
  • رنگ نامناسب رژلب
  • استفاده از ابروی مصنوعی
  • آرایش ابروی اشتباه
  • استفاده نادرست از رنگ های سایه

دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *